Kupony zakupów grupowych

Data publikacji: 18-02-2012, Przypisane tagi: zakupy grupowe, produkt, kupon
 
Pojęcie zakupów grupowych pojawia się ostatnio po prostu wszędzie. Od lat np. w przypadku zakupu biletów dla grupy wycieczkowej można było liczyć na zniżkę. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku hurtowego zakupu towarów. Teraz o taką zniżkę może starać się każdy bez konieczności zbierania dużej grupy lub zamawiania dużej ilości towarów. Taką możliwość dają serwisy internetowe takie jak Groupon, Gruper lub Citeam i wiele innych, które poszły w ich ślady. Firmy te szukają sprzedawców i podpisują z nimi umowy, w których sprzedawcy zobowiązują się do udzielenia wysokiej zniżki każdemu, kto zakupi kupon zniżkowy za pomocą portalu, z którym podpisują umowę. Sprzedawcy i portal na drodze negocjacji określają, jaka musi być minimalna liczba osób, która zakupi kupon, aby ustalona niska cena obowiązywała. Jeśli wystarczająca liczba osób nie zakupi kuponu upoważniającego do zniżki, wtedy pieniądze są zwracane tym osobom. Wystarczy znaleźć stronę internetową zakupów grupowych i śledzić oferty, aby zdążyć wykupić towar lub usługę, które są przedmiotem naszego zainteresowania.

Zakupy grupowe w Polsce

Data publikacji: 21-02-2012, Przypisane tagi: zakupy grupowe, rzeczy, kupno
 
Zakupy grupowe w Polsce to zjawisko młode. Dopiero od dwóch lat możemy przyglądać się mu z bliska. Właśnie dwa lata temu na rynku pojawił się portal Gruper. Mało kto wie, że jednym z jego założycieli jest współtwórca Wirtualnej Polski. Witryna rozwija się prężnie. Mniej więcej w tym samym czasie swoją działalność rozpoczął Groupon, który nie jest nowicjuszem w kwestii oferowania zakupów grupowych. Groupon działający w Polsce to tylko jeden z jego oddziałów prosperujących na całym świecie. Szybko pojawiły się kolejne serwisy i wciąż się pojawiają, które chcą iść śladami wspomnianych witryn. Wiele z nich nie ma jednak tej samej siły przebicia i są raczej marnymi kopiami Grupera i Groupona, które skupiają znaczną część osób korzystających z zakupów grupowych. Swoją wyraźną obecność zaznacza jeszcze Citeam należący do grupy Allegro. W Polsce zakupy grupowe są w fazie początkowej. Na razie korzystamy wyłącznie ze stron internetowych, przez które zamawiamy i płacimy, a następnie drukujemy kupony, które okazujemy w momencie otrzymania towaru lub usługi.

Zakupy grupowe za granicą

Data publikacji: 21-02-2012, Przypisane tagi: grupa, rzeczy, kupno
 
Zakupy grupowe za granicą, a w szczególności w Stanach Zjednoczonych cieszą się olbrzymią popularnością. W USA portale skupiają mnóstwo ofert z różnych branż i naprawdę jest w czym wybierać. W Polsce dokonujemy zakupów grupowych przez Internet siedząc wygodnie przed laptopem lub ekranem komputera. Natomiast w innych krajach zamawianie kuponów przez komórkę lub tablet jest czynnością powszechną. Na portalach zakupów grupowych pojawia się coraz więcej ofert, ale to jeszcze nie to. Dominują usługi restauracyjne, fryzjerskie i kosmetyczne. Jednak podążając śladami pionierów zagranicznych powoli udaje się przekonywać firmy do udzielania zniżek na usługi dentystyczne. Szczególnie dużą popularnością za granicą cieszą się możliwości zakładania stałych aparatów po bardzo atrakcyjnej cenie. W Polsce do takich ofert wciąż podchodzi się sceptycznie uważając, że jeśli drogi aparat nagle jest tańszy o 70% to coś z nim musi być nie tak lub, że dentysta odbije to sobie na innych usługach związanych z zakładaniem aparatu i dalszej kontroli stanu uzębienia.
perfumy damskie Implanty Poznań http://www.multiplast.wroc.pl/oferta/lustra-sklepowe mamy w ofercie czapki z daszkiem i zimowe

[1] 2 3 4     następna