Wirtualne sklepy

Data publikacji: 07-02-2012, Przypisane tagi: zakupy internetowe, zakupy online, konsument
 
Nie każdy lubi robić zakupy i nie każdy ma na nie czas. Rozwój technologii ułatwia wiele rzeczy, w tym robienie zakupów. W sieci można znaleźć wiele wirtualnych sklepów, które jednak prowadzą sprzedaż naprawdę. Są to sklepy z różnych branż. Każdy przez Internet może kupić wszystko, czego potrzebuje. Sprzedawane są artykuły spożywcze, gospodarcze, kosmetyki, wszelkiego rodzaju narzędzia i sprzęt elektroniczny, zabawki, ubrania, okulary, szkła kontaktowe, a nawet leki. W przypadku leków na receptę można je zamówić przez Internet pod warunkiem, że odbierzemy lek w wyznaczonej lokalizacji okazując receptę. Sprzedaż wysyłkowa stała się bardzo popularna. Dostępny jest asortyment z każdej dziedziny, co powiększa rzeszę użytkowników. Wygodę stanowi fakt, że nie musimy wychodzić z domu. W przypadku, gdy nie możemy się zdecydować lub nie możemy znaleźć odpowiedniego produktu nie musimy biegać od sklepu do sklepu. Wystarczy, że przejdziemy do kolejnej strony. Przed zakupem sprawdźmy, ile wynosi koszt wysyłki.

Koszt wysyłki

Data publikacji: 10-02-2012, Przypisane tagi: zakupy internetowe, bezpieczne zakupy, konsument
 
Dokonując zakupu przez Internet należy sprawdzić koszt wysyłki. Niektóre sklepy internetowe zawyżają rzeczywistą wartość przesyłki. Nie zawsze jest to zła wola sprzedawców. Po prostu w cenę wrzucają inne koszty, które ponoszą w związku z wysyłkową sprzedażą towaru. Nie da się ukryć, że pomimo to niektóre ceny wysyłki są naprawdę wygórowane. Jest to czynnik hamujący rozwój sklepów wirtualnych. W wysyłkach istnieją pewne dysproporcje. Zazwyczaj najmniej korzystne jest zamawianie jednej lekkiej rzeczy. Za nią zapłacimy często tyle samo, ile za większą rzecz lub większą ilość rzeczy. Jest to spowodowane regulacjami nałożonymi na Pocztę Polską. Przesyłka do 5 kg posiada jedną cenę. Powyżej tego ciężaru są ustalone kolejne kwoty. Dlatego właściwie mimowolnie sklepy internetowe namawiają do robienia jednorazowo większych zakupów, ponieważ koszt wysyłki i tak może okazać się ten sam. Ponadto sklepy zazwyczaj ustalają kwotę, od której dostarczają przesyłkę za darmo. Czasem jest to 100 zł, kiedy indziej 200 zł.

Niższe ceny przez Internet

Data publikacji: 10-02-2012, Przypisane tagi: zakupy internetowe, internet, wysyłka
 
Zanim dokonamy zakupu w tradycyjnym sklepie sprawdźmy, czy ten sam sklep, ale jako sklep online nie oferuje przypadkiem niższej ceny. Zdarzają się sytuacje, w których cena w tradycyjnym sklepie różni się od ceny internetowej i to nawet dość znacznie. Przez Internet można zamawiać towary również w taki sposób, że odbiera się je osobiście w sklepie. Wtedy nie płaci się nic za przesyłkę, a poza tym np. w przypadku sprzętu elektronicznego, ubrań lub butów możemy od razu oglądnąć, czy nie posiadają, jakiś widocznych wad. Niskie ceny są niewątpliwą zachętą do dokonywania zakupów przez Internet. Niektórzy zastanawiają się, dlaczego sklepy online oferują niższe ceny. Odpowiedź jest prosta. Obsługa sklepu internetowego jest tańsza niż tradycyjnego sklepu. Dlatego właściciel może pozwolić sobie na obniżenie ceny. Przede wszystkim nie płaci za kupno lub wynajęcie lokalu koniecznego do prowadzenia tradycyjnego sklepu. Do obsługi sklepu online jest również potrzebna mniejsza liczba osób. Założenie sklepu online jest więc lepszym rozwiązaniem niż otwieranie kolejnego punktu sprzedaży.
Calvin Klein One

[1] 2 3 4 5     następna