Treści dla tagu: porady

Galeria handlowa – oszczędność czasu

Data publikacji: 28-01-2012, Przypisane tagi: porady, zakup, sprzedaż
 
Robienie zakupów w galeriach handlowych weszło w nawyk wielu osobom. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ sklepy zlokalizowane w jednym miejscu powodują, że tracimy mniej czasu na zakupy. Jeśli chcemy zaoszczędzić, jak najwięcej czasu wybierajmy galerie handlowe, które są usytuowane, jak najbliżej miejsca naszego zamieszkania. Zaoszczędzimy czas na dojazd. Po drugie wybierajmy galerie, w których dostaniemy każdy asortyment. Ważna jest obecność sklepów spożywczych, gdzie dostępne są także owoce i warzywa. Dokonamy niezbędnych zakupów takich jak chleb, nabiał, wędliny, a równocześnie możemy zaglądnąć do butików i drogerii. Wiadomo, że ubrań, butów, kosmetyków i perfum nie kupujemy codziennie, ale jeśli mamy właśnie w planach zakup kilku różnych rzeczy, wtedy zamiast biegać po całym mieście znajdziemy wszystko w jednym miejscu. Zanim zabierzemy się za zakupy sprawdźmy rozplanowanie sklepów – jest dostępne w galerii. W ten sposób ominiemy sklepy, które nie są nam potrzebne i znowu zaoszczędzimy trochę czasu trafiając wprost do tych, którymi jesteśmy zainteresowani.

Tanie rzeczy

Data publikacji: 30-01-2012, Przypisane tagi: porady, zakup, rodzaje zakupów
 
W dobie kryzysu wiele osób poszukuje tanich rzeczy. Powodzeniem cieszą się przede wszystkim te rzeczy, które są tanie, a przy tym dobrze wyglądają. Właśnie takie cechy noszą chińskie podróbki. Sklepów z imitacjami nie brakuje. Ubrania, a także sprzęt elektroniczny naprawdę świetnie wyglądają, a cena jest bardzo kusząca. W niektórych przypadkach ludzi faktycznie nie stać na nic więcej i nie mają wyboru, muszą zadowolić się podróbkami. Są jednak osoby, które liczą na to, że faktycznie zaoszczędzą i będą się długo cieszyć daną rzeczą. Niestety podróbki nie zawsze są trwałe, chociaż zdarzają się też takie całkiem dobrej jakości. Największą uwagę zwracają chyba podróbki chińskie. Często na pierwszy rzut oka wyglądają naprawdę dobrze. W rezultacie jednak buty szybko się rozklejają, a ubrania szybko płowieją lub okazuje się, że posiadają inne defekty. Inwestycja w podróbki nie zawsze jest oszczędnością pieniędzy. Czasem warto dołożyć więcej i cieszyć się daną rzeczą znacznie dłużej. Nawet markowe rzeczy można dostać naprawdę tanie podczas promocji.

Rodzaje płatności

Data publikacji: 30-01-2012, Przypisane tagi: porady, zakup, asortyment
 
Gotówka jest rodzajem płatności, który wykorzystuje się od bardzo dawna. Wciąż często płacimy gotówką. Przede wszystkim drobne zakupy opłacamy gotówką. W niektórych miejscach takich jak targ warzywno-owocowy nie ma nawet innej możliwości. Małe sklepy również często przyjmują wyłącznie gotówkę. W dużych sklepach, także sklepach spożywczych, w galeriach handlowych można stosować także inne rodzaje płatności, które są powszechne na całym świecie. Popularne stały się karty płatnicze. Mogą to być karty debetowe lub kredytowe. W przypadku kart kredytowych łatwo się nimi operuje, ale należy pamiętać, że wymagają spłaty. Bezpieczniej korzystać z nich tylko w przypadku konieczności, gdy akurat nie mamy przy sobie innej karty lub gotówki. Aby dokonać płatności kartą, należy posiadać na koncie odpowiednią sumę. W przypadku braku środków pieniężnych transakcja zostanie odrzucona i będziemy zmuszeni do rezygnacji z zakupu lub do płatności w inny sposób. Wyjeżdżając za granicę sprawdźmy w banku, czy płatności kartą poza krajem są bardziej opłacalne niż wymiana pieniędzy w kantorze.

Lokalni dostawcy

Data publikacji: 02-02-2012, Przypisane tagi: porady, sprzedaż, asortyment
 
Robienie zakupów w hipermarketach i centrach handlowych posiada pewne zalety. Podstawową z nich jest oszczędność czasu. Niestety owoce, warzywa i zioła w tych miejscach nie zawsze są świetnej jakości. Na pewno nie są tak świeże, jak na targowiskach, gdzie kupujemy je od lokalnych dostawców. Osoby, którym zależy na najwyższej jakości świeżych towarów takich jak owoce i warzywa kupują je właśnie na targach. Wygląd i zapach produktów zdecydowanie zachęca. Na dodatek ceny wcale nie są wyższe niż w hipermarketach, a często nawet niższe. Kupując bezpośrednio od dostawców mamy większą pewność, co do tego, w jaki sposób produkty były hodowane. Te, które trafiają do sklepów często są bardziej nafaszerowane chemikaliami, ponieważ muszą przetrwać czasem odległy transport, a trafiając na sklepowe półki muszą wyglądać świeżo i okazale. Zdrowsze produkty na pewno dostaniemy od lokalnych dostawców. Na targowiskach i lokalnych rynkach można zobaczyć też budki z nabiałem i wędlinami. Te produkty również są bardziej naturalne i bez wątpienia smaczniejsze.