Treści dla tagu: wybór

Sporządzanie listy zakupów

Data publikacji: 20-01-2012, Przypisane tagi: zakupy, kupujący, wybór
 
Wybierając się na zakupy z reguły wierzymy w to, że zapamiętamy wszystkie rzeczy, które chcemy kupić. Tymczasem, gdy już dotrzemy do sklepu okazuje się, że błądzimy pomiędzy półkami próbując sobie przypomnieć, czego jeszcze nam brakuje. Szczególnie kłopotliwe są zakupy spożywcze, ponieważ lista z reguły jest dość długa. Przede wszystkim, gdy robimy duże zakupy powinniśmy stworzyć sobie listę zakupów. Niektórzy dokonują dużych zakupów spożywczych np. raz w miesiącu. Uzupełniają wtedy również braki w środkach czystości. Takie zakupy zdecydowanie wymagają wcześniejszego przygotowania listy. Jej sporządzanie może wydawać się marnowaniem czasu, który przecież moglibyśmy poświęcić na same zakupy. W rzeczywistości jest jednak zdecydowaną oszczędnością czasu. Kiedy znajdziemy się już w sklepie będziemy zaznaczać, co zostało już kupione i na pewno o niczym nie zapomniemy. Dzięki temu na zakupy poświęcimy znacznie mniej czasu niż zwykle, ponieważ nie będziemy chodzić bez celu pomiędzy półkami próbując sobie przypomnieć, co jeszcze mamy kupić.

Codzienne zakupy

Data publikacji: 20-01-2012, Przypisane tagi: zakupy, kupujący, wybór
 
Każdy ma swój sposób na zakupy. Jedni robią ogromne zakupy raz w miesiącu, a braki uzupełniają na bieżąco. Inni za to chodzą na zakupy niemal codziennie. Pierwszy sposób jest dobry, o ile pamiętamy o wszystkich potrzebnych rzeczach. Pomoże nam w tym sporządzenie listy. Wtedy musimy dbać tylko o codzienne zaopatrzenie w takie produkty, jak chleb. Wiele osób woli robić zakupy codziennie, ponieważ uważa, że tylko wtedy produkty będą naprawdę świeże. Jest w tym sporo prawdy, ale równocześnie te same osoby narzekają, że brakuje im czasu na wiele rzeczy, a zakupy dodatkowo go zajmują. W rzeczywistości chleb i bułki można kupować co drugi dzień. Oczywiście najlepsze są świeże i chrupiące, ale w ciągu dwóch dni nadal będą smaczne, jeśli będziemy je właściwie przechowywać. Służą do tego specjalne pojemniki na chleb. Jajka przechowywane w lodówce mają określony termin przydatności i też nie psują się w takich warunkach szybko. Owoce takie jak jabłka lub gruszki wystarczy przechowywać w ciemnym, chłodny miejscu. Inne owoce również wytrzymają kilka dni, gdy włożymy je do lodówki.

Szablon listy zakupów

Data publikacji: 22-01-2012, Przypisane tagi: zakupy, kupujący, wybór
 
Lista zakupów dotyczy tych rzeczy, które są zwykle niezbędne w gospodarstwie domowym. Tych rzeczy kupujemy najwięcej. Są to dobra szybko zbywalne, których braki stale trzeba uzupełniać. Należą do nich artykuły spożywcze i gospodarcze. Nie wszystkim uśmiecha się sporządzanie za każdym razem listy zakupów. Ten problem można jednak łatwo rozwiązać. Za pierwszym razem przygotowujemy dokładną listę produktów. Najlepiej zrobić to wprowadzając ją do komputera. Jeśli nie mamy takiej możliwości, wówczas tradycyjnie sporządzamy listę wypisując produkty na kartce papieru. W ten sposób tworzymy szablon. Listę zachowujemy w komputerze lub odbijamy ją na ksero. Ze względu na fakt, że dokonujemy zakupów w sposób bardzo powtarzalny jedna lista będzie służyć nam długo. Przed wyjściem drukujemy listę lub bierzemy skopiowaną listę. Wykreślamy produkty, które tym razem nie będą nam potrzebne lub podkreślamy te, które musimy kupić. Do listy, a właściwie do szablonu możemy dopisać kolejne rzeczy, które tym razem musimy koniecznie kupić.

Dzień zakupów

Data publikacji: 22-01-2012, Przypisane tagi: zakupowe porady, promocje, wybór
 
We wszystkich sklepach najwięcej ludzi jest zawsze w sobotę. Większość osób właśnie wtedy ma wolne, a niedzielę chce poświęcić na wypoczynek. Dużo ludzi można zaobserwować w sklepach z odzieżą, a także w lokalnych sklepach spożywczych, ale największe oblężenia przeżywają centra handlowe i hipermarkety. Najbardziej tłoczno jest w hipermarketach. Jest to miejsce, w którym można dostać wszystkie podstawowe artykuły. Ponadto hipermarkety oferują właściwie cały czas różne promocje, co dodatkowo przyciąga konsumentów. Przeciskając się przez tłum marnujemy więcej czasu. Na pewno w niedzielę zrobimy zakupy spokojniej, ale po pierwsze powinien to być dzień zupełnie wolny od obowiązków, a po drugie musimy liczyć się z tym, że na półkach możemy nie znaleźć wszystkich artykułów. Nie będzie też, w czym wybierać wśród warzyw i owoców. Lepszym pomysłem jest zrobienie zakupów w piątek wieczorem, po pracy. Trzeba się jednak liczyć z tym, że już wtedy można natknąć się na sporą liczbę osób, ale na pewno będzie ich mniej niż w sobotę. Najlepiej robić zakupy w środku tygodnia.
http://bloggoscinny.pl/category/nieruchomosci/